SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler > Eğitim Gündemi > MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünden Öğretmen Alımına İlişkin Duyuru

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünden Öğretmen Alımına İlişkin Duyuru
Son Güncellenme : 01 Eyl 2013 0:01

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünden Öğretmen Alımına İlişkin Duyuru

Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarına İlk Atama, Açıktan ve Kurumlar Arası Yeniden Atama ve Millî Sporcuların Ataması kapsamında 87 alanda 40.000 öğretmen ataması yapılacaktır.

İlk atama ve açıktan atamada en yüksek kontenjan İngilizce öğretmenliğine verildi. İngilizce öğretmenliği 5 bin 34 kontenjan ile ilk sırada yer alırken, 3 bin 953 kontenjanla din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği ikinci sırayı aldı. İlköğretim matematik öğretmenliği için 3 bin 582, Türkçe öğretmenliği için 3 bin 89 kontenjan ayrıldı.

Öğretmen olarak atanacaklarda aranacak şartlar, alanlar itibarıyla belirlenen KPSSP10 ve KPSSP121 taban puanları, başvuru yeri ve şekli, zamanı, atama yapılacak eğitim kurumları, atamalar ve diğer hususlara ilişkin açıklamalar Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinde duyurulacaktır.

Adaylar başvurularını; internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan yaparak, 02 – 06 Eylül 2013 tarihleri arasında il milli eğitim müdürlüklerine onaylatacaklardır.

Onaylatılmayan başvurular geçersiz olacaktır.

Atamalar 09-10 Eylül 2013 tarihlerinde yapılacaktır. Ataması yapılan adaylar 11 Eylül 2013 tarihinden itibaren tebligat beklemeksizin atandıkları il milli eğitim müdürlüğüne gerekli belgelerle birlikte başvurarak göreve başlayabileceklerdir.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Eğitim Gelecek Kariyer / Education Future Career
Eğitime ve Kariyere Dair / About Education and Career
T: 0216-336 1320 E:egitimvegelecek@gmail.com
Eğitime ve kariyere dair haberler verir. Okul öncesinden liseye, üniversiteden yaşam boyu eğitime eğitimin ve sınavların her düzeyinde danışmanlık hizmeti sunar. / News about educaion and career. Counseling on educaition of all level from preschool to lifelong education.