Buca Eğitim Fakültesi’nden Fen ve Matematik Olimpiyatları

deu-logo

Buca Eğitim Fakültesi’nden Fen ve Matematik Olimpiyatları

Fen ve Matematik eğitiminin bir ülkenin geleceğindeki öneminden hareket ederek Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi önderliğinde ve Üstün Zekalılar Eğitimi Anabilim Dalı koordinasyonunda bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Buca Eğitim Fakültesi Fen ve Matematik Olimpiyatları yarışmasına tüm ortaokul ve lise öğrencileri davetlidir.

Yarışma Fen Bilgisi, Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji branşlarında düzenlenecek olup yarışma başvuru koşulları ve yarışma içeriği ile ilgili detaylar iletişim adreslerinden öğrenilecektir.

İLETİŞİM:
Web Adresi: www.befmo.com
E-posta adresi: infobefmo@gmail.com
Tel: 0232 301 24 49

Yarışmanın Amacı

Buca Eğitim Fakültesi tarafından koordine edilen Ortaokul ve Lise Olimpiyatları; insan zihninin idrak edebildiği bütün kavramların ve bu kavramlar arasındaki bütün ilişkilerin ifade edildiği dil olan matematik ve fen bilimlerinde; sanmayan fakat bilen, inandırmaya çalışmayan çünkü ispat eden genç bilim adamlarına fırsat tanımak, var olan potansiyellerini fark etmelerine ve doğru yönlendirilmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenlenecektir.

Yarışma Koşulları ve Başvuru

2012-2013 eğitim-öğretim yılında ortaokul kademesinin 5., 6., 7., sınıf öğrencileri Matematik ve Fen Bilgisi bilim dallarında Ortaokul Olimpiyatlarına, lise kademesinin 9., 10., 11. sınıf öğrencileri Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji bilim dallarında Lise Olimpiyatlarına katılabileceklerdir.

İzmir İli içerisindeki Resmi ve Özel (Fen Liseleri hariç) tüm okullar yarışmaya davetlidir. Her okuldan, her bir bilim dalı için 5 er öğrenci, okul müdürlerinin önerisi ve internet üzerinden başvurusu ile katılabileceklerdir.
Yarışma eleme ve final sınavı olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır Eleme sınavı çoktan seçmeli, final sınavı ise klasik soru tipini içeren sınavlar şeklinde olacaktır.

Ödül Alacak Öğrenciler ve Ödüller
Ortaokul Olimpiyatları ve Lise Olimpiyatlarında dereceye giren ilk üç öğrenciye ve okullarına ödül,madalya ve plaket verilecektir.

Ödül Töreni
Ödül töreni 22.11.2013 Cumartesi Günü Saat:11.00’de Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi konferans salonunda düzenlenecektir.

Katılım Ücretleri
Yarışmaya katılan her okul, tüm öğrencileri adına ve tüm bilim dalları için bir kereye mahsus 100 TL katılım ücretini internet sitesinde verilen hesaba ödeyerek katılabileceklerdir.

Başvuru ve Sınav Tarihleri
Başvuru Tarihleri : 01.04.2013-19.04.2013
Başvuru Adresi: www.befmo.com (Okul Müdürleri öğrencileri adına başvuracaktır.)
Not: Başvurular 1 Nisan 2013 tarihinde internet üzerinden başlayacak 19 Nisan Cuma günü saat 17.00’de sona erecektir.
Eleme Sınavı :11.05.2013 Cumartesi Günü Saat : 10.00
Sınav Yeri: Buca Eğitim Fakültesi
Final Sınavı : 16.11.2013 Cumartesi Günü
Sınav Yeri : Buca Eğitim Fakültesi

İLETİŞİM:
Düzenleme Kurulu Başkanı
Yrd.Doç.Dr. Burak KARABEY
e-mail: Burak.karabey@deu.edu.tr

Düzenleme Kurulu Sekretaryası
Arş.Gör. Filiz KARADAĞ (Üstün Zekalıların Eğitimi Ana Bilim Dalı)
e-mail: infobefmo@gmail.com
Tel: 0232 301 24 49

Yazar: EGK Danışman

Egitime Geleceğe Kariyere Dair / About Education Future Career

“Buca Eğitim Fakültesi’nden Fen ve Matematik Olimpiyatları” için 10 yorum

  1. Benimde oğlum matematik olimpiyatları klasik final sınavına girmişti. Henüz sonuçları öğrenemedik. Buca eğitim fakültesinde yapılan sınavdır.

  2. Ben befmo ya katıldım henüz 12. Sınıfım fizik dalında finale kaldım 16 sında final sınavına girdim ödül töreni 22 diye geçiyor ancak hala final sınavının sonuçları açıklanmadı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.