YDK, Darüşşafaka’da sürdürülebilir başarıya mercek tuttu

ydk

YDK, 20. toplantısını gerçekleştirdi

Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu, 13 Şubat’ta Zekeriya Yıldırım’ın başkanlığında 20. toplantısını gerçekleştirdi. Darüşşafaka Cemiyeti’nde gerçekleştirilen toplantıya 40’ı aşkın YDK Üyesi’nin yanı sıra, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Başkan Vekili Fırat Tekin, Yönetim Kurulu Üyeleri Lütfü Telci, Hakan Tahiroğlu, Bülent Topbaş, Mehmet Erktin, Sevhan Gök Kahya ve Ahmet Erelçin, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu, Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey, Darüşşafaka Cemiyeti Eğitim Danışmanı Oktay Aydın ile Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreter Yardımcıları Mesut Kızıl ve Burçak Karakaya katıldı.

Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu, Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey
Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu, Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey

Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu ile Ortaokul Müdürü Ayşe Görey’in “TEOG Sınavları, YGS ve LYS Deneme Sınav Sonuçları”nı içeren sunumlarıyla başlayan toplantı, Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş’ın Cemiyet ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın organizasyonlarında yapılan değişikliklere ilişkin bilgilendirmesiyle devam etti.

Talha Çamaş
Talha Çamaş

Yeni insan kaynakları yapısını anlatan ve Cemiyet’te bir PMO (Proje Yönetim Ofisi) kurulduğu bilgisini paylaşan Talha Çamaş, bu ofiste görev alacak olan Gökşen Gökyıldırım’ı da YDK üyelerine tanıttı.

Ardından söz alan Kaynak Geliştirme, Bağış İlişkileri ve İletişim’den Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya, 2015 bağış miktarları, bireysel ve kurumsal bağışlar ile rezidans bağışları ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Kaynak Geliştirme, Bağış İlişkileri ve İletişim'den Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya
Kaynak Geliştirme, Bağış İlişkileri ve İletişim’den Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya

Mali İşler, Bilgi İşlem ve İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Mesut Kızıl ise, 2015 yılı mali durum ve 2016 yılı bütçesine ilişkin bir sunum gerçekleştirdi.

Mali İşler, Bilgi İşlem ve İnsan Kaynakları'ndan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Mesut Kızıl
Mali İşler, Bilgi İşlem ve İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Mesut Kızıl

 

Sunumlar sırasında YDK üyeleri çok sayıda soru yöneltti ve bu sorular tek tek yanıtlandı.

YDK Üyesi Prof. Dr. Üstün Ergüder soru sorarken
YDK Üyesi Prof. Dr. Üstün Ergüder soru sorarken
YDK Üyesi ve Darüşşafaka Urla Rezidans Bağışçısı Av. Jale Alpay sorularını sorarken
YDK Üyesi ve Darüşşafaka Urla Rezidans Bağışçısı Av. Jale Alpay sorularını sorarken

YDK Üyeleri, öğrencilerin başarılarını artırmaya yönelik yapılabilecekler ve yeni bağış kanalları konusunda önerilerini iletti.

YDK Üyesi Oktay Ekşi sorusunu sorarken
YDK Üyesi Oktay Ekşi sorusunu sorarken

Toplantıda, Darüşşafaka’da uygulanan Araştırmacı Çocuk Projesi kapsamında 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında 95 ortaokul öğrencisinin 28 farklı konuda yaptığı araştırmaların toplandığı, BASF Türkiye’nin desteğiyle hazırlanan Araştırmacı Çocuk Programı Bilimsel Araştırma Raporu da YDK üyelerine dağıtıldı ve rapor hakkında görüşler paylaşıldı.

Toplantı, 21. Darüşşafaka YDK toplantısının 4 Haziran 2016 Cumartesi günü, YDK Üyesi ve Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Senar Akkuş’un önerisiyle İş Bankası’nın ev sahipliğinde İş Kuleleri’nde yapılması kararıyla sona erdi.

2 Kasım 2015

YDK, Darüşşafaka’da sürdürülebilir başarıya mercek tuttu

Darüşşafaka Yüksek Danışma Kurulu (YDK), “Darüşşafaka’da Sürdürülebilir Başarı” gündemiyle 24 Ekim’de The Sofa Otel’de Zekeriya Yıldırım’ın başkanlığında toplandı.

Kurulun 19. toplantısı yeni üyeler; Dr. Bülent Akınsal (DŞ’1948), Index B​i​lgisayar Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ (DŞ’1980), Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar, Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Onur Koç ile Egon Zehnder Yönetim Danışmanı ve Ortağı Tankut R. Şensürücü’nün takdimiyle başladı.

Ardından söz alan Cemiyet Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, 2015-2020 Darüşşafaka Stratejik Planı’nın “Darüşşafaka’da Eğitim”, “Darüşşafaka Rezidansları”, “Sürdürülebilir Kaynak Geliştirme”, “Varlık Yönetimi” ve “Darüşşafaka Cemiyeti’nin Yapılanması” olmak üzere beş ana başlık üzerine kurulduğunu belirterek, “Bir sene içinde bu başlıkların hepsinde çok önemli gelişmeler kaydettik. Bununla birlikte stratejik hedeflerimizin en başında 152 yıldır varlık nedenimiz olan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’ndaki yaşam ve başarı yer alıyor. Bu alandaki hedeflerimizi de “akademik başarı”, “bireysel gelişim” ve “yaşanabilir, güvenli kampüs” olmak üzere üç başlıkta toplamıştık. Bu üç hedefte de ilerlemeler kaydettik. Bugün de Darüşşafaka’nın asli varlık nedeni olan eğitim konusunda başka neler yapabileceğimize ilişkin sizlerin görüşlerini almak için buradayız” dedi.

EGK-Eğitim Gelecek Kariyer Genel Yayın Yönetmeni Oktay Aydın, Eğitim Araştırmacısı Gökhan Yücel ile Darüşşafaka Denetim Kurulu Üyesi Levent Tumlu’nun misafir katılımcı olarak yer aldığı toplantıda, Lise Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu ile Ortaokul Müdürü Ayşe Görey, Darüşşafaka’daki mevcut eğitim-öğretim ortamı, hedeflenen başarı ölçütleri ve bu ölçütlerdeki gerçekleşmeler üzerine bir sunum gerçekleştirdi.

Ardından Kurul üyeleri, Darüşşafaka’da akademik ve kişisel gelişim için yapılması gerekenlere yönelik görüşlerini dile getirdi.

Yrd. Doç. Dr. Kuntay Arcan’ın Ergenlik Çağı Yönetimi konusunda yapılan çalışmanın sonuçları kısaca aktardığı toplantı, 13 Şubat 2016’da 20. YDK Toplantısının yapılması kararıyla sona erdi.

Yazar: EGK Danışman

Egitime Geleceğe Kariyere Dair / About Education Future Career

“YDK, Darüşşafaka’da sürdürülebilir başarıya mercek tuttu” için 3 yorum

  1. Benim yaşadığım yerde sağlık Meslek Lisesi de 4 kişilik boş kontenjan var nakil mi isteyecek im yoksa okul müdürü ne dilekçe mi yazacak im

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.